***Atata vreme cat ai si curaj si simtul umorului, nu e deloc tarziu pentru un nou inceput***
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


RADIO PRIETENIA
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 BANCUL ZILEI ;)

In jos 
3 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
AutorMesaj
Darielutza-Laurentia
moderator
Darielutza-Laurentia


Mesaje : 165
Data de inscriere : 20/01/2012

BANCUL ZILEI ;) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: BANCUL ZILEI ;)   BANCUL ZILEI ;) - Pagina 2 Icon_minitimeMier Feb 22, 2012 12:36 pm

BANCUL ZILEI ;) - Pagina 2 423005_174939492618503_147937981985321_268295_1440851319_n
Sus In jos
Darielutza-Laurentia
moderator
Darielutza-Laurentia


Mesaje : 165
Data de inscriere : 20/01/2012

BANCUL ZILEI ;) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: BANCUL ZILEI ;)   BANCUL ZILEI ;) - Pagina 2 Icon_minitimeMier Feb 22, 2012 12:37 pm

Doi ardeleni taiau lemne, iarna, frig naprasnic.
- D-apoi vere, cum de nu ai luat sapca aia cu urechi...
- De cind am avut accidentul, nu o mai port!
- Ce accident?
- Mi s-a oferit o palinca si nu am auzit....
Sus In jos
Darielutza-Laurentia
moderator
Darielutza-Laurentia


Mesaje : 165
Data de inscriere : 20/01/2012

BANCUL ZILEI ;) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: BANCUL ZILEI ;)   BANCUL ZILEI ;) - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Feb 23, 2012 11:45 am

Asadar, mai ai un pas pana la un miliard de lei. Mai ai si varianta suna un prieten. Mergi mai departe sau te retragi?
− Merg mai departe..
− Foarte bine...Care din urmatoarele pasari nu isi construiesc propriul cuib?
A. Prihorul B. Vrabia C.. Cucul D. Sturzul
− Nu am idee, o sa o sun pe prietena mea.
... [...]
− E simplu...cucul este raspunsul
− O sa merg pe mana ei, nu am idee. Deci raspuns final, cucul.
− Ai avut 500 de milioane, ai mers pe mana prietenei tale...Si...ai castigat un miliard!!
Seara o scoate pe prietena la restaurant.
− Ce fler ai avut, cum de ai stiut ca raspunsul este cucul?
− Ma mir ca nu ai stiut...toata lumea stie ca numai cucul traieste in ceas...

Sus In jos
Darielutza-Laurentia
moderator
Darielutza-Laurentia


Mesaje : 165
Data de inscriere : 20/01/2012

BANCUL ZILEI ;) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: BANCUL ZILEI ;)   BANCUL ZILEI ;) - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Feb 23, 2012 12:19 pm

BANCUL ZILEI ;) - Pagina 2 396985_292325064167768_100001708315184_758577_1564727070_n
Sus In jos
Darielutza-Laurentia
moderator
Darielutza-Laurentia


Mesaje : 165
Data de inscriere : 20/01/2012

BANCUL ZILEI ;) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: BANCUL ZILEI ;)   BANCUL ZILEI ;) - Pagina 2 Icon_minitimeVin Feb 24, 2012 1:38 am

Un cuplu trece prin fata unei cofetarii:
- Mmmmm ce bine miroase, spune ea...........
- Daca vrei mai trecem odata !
Sus In jos
Darielutza-Laurentia
moderator
Darielutza-Laurentia


Mesaje : 165
Data de inscriere : 20/01/2012

BANCUL ZILEI ;) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: BANCUL ZILEI ;)   BANCUL ZILEI ;) - Pagina 2 Icon_minitimeVin Feb 24, 2012 1:41 am

La maternitate, asistenta intra si ii spune proaspetei mamici:
- Tatal copilului e pe coridor cu un buchet de flori. Poate sa intre?
- Fereasca Dumnezeu! Sotul meu poate veni din clipa in clipa.
____________________

Femeile se impart in doua categorii: Doamne si Doamne Fereste!
____________________

Burlac – barbat care vine in fiecare dimineata la serviciu din directii diferite.
Intr-un bar intra un tip foarte multumit:
- De baut la toata lumea. Fac cinste! Mi s-a nascut un fiu!
- Ce greutate?
- 4 kg!
- Lungime?
- 53 cm!
- Cum se simte sotia?
- Ea inca nu stie!
- Fetelor, va place pestele?
- Nu, ca ne bate!
_____________________

I: In al Doilea Razboi Mondial, de ce tancurile franceze aveau oglinzi retrovizoare?
R: Ca sa vada frontul.
_____________________

De cand a aparut criza financiara in Romania, femeile sunt obligate sa se casatoreasca din dragoste.
_____________________

Nea Vasile isi duce soacra la doctor si il roaga totodata:
- Va rog, tratati-o ca pe propria dumneavoastra soacra.
Sus In jos
Darielutza-Laurentia
moderator
Darielutza-Laurentia


Mesaje : 165
Data de inscriere : 20/01/2012

BANCUL ZILEI ;) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: BANCUL ZILEI ;)   BANCUL ZILEI ;) - Pagina 2 Icon_minitimeVin Feb 24, 2012 1:03 pm

Ion si Maria erau gradinari. Intr-o zi se intalnesc ei pe ulita si Maria zice:
- Mai Ioane, cum faci tu ca la tine rosiile sunt mai rosii ca ale mele? Ca si eu le ud, si eu le ingrijesc, sunt rosii, dar parca tot a tale-s mai rosii ca ale mele.
- Apoi fa Marie, sa stii ca-i un mare secret aicea: sa stii tu de la mine, ca eu in fiecare dimineata cand ies sa le ud,ies in pielea goala. Si cand ma vad rosiile, tate se inrosesc de rusine, si asa raman.
Pleaca Maria bucuroasa ca a aflat marele secret si se intalnesc peste vreo doua saptamani:
- Ei, cum ii fa Marie, inrositu-s-au rosiile? -
- Apai mai Ioane, rosiile tat asa or ramas, da in schimb mi s-or facut niste castaveti, de mai mare dragul...
Sus In jos
Darielutza-Laurentia
moderator
Darielutza-Laurentia


Mesaje : 165
Data de inscriere : 20/01/2012

BANCUL ZILEI ;) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: BANCUL ZILEI ;)   BANCUL ZILEI ;) - Pagina 2 Icon_minitimeVin Feb 24, 2012 1:06 pm

Merge Fat Frumos calare la Ileana Cosanzeana, in turnul din Padurea Deasa. Cum ajunge, Fat Frumos ii spune calului:
-Vezi ca eu urc la Ileana Cosanzeana. Tu asteapta-ma aici jos. Daca vine Zmeul, eu sar cu parasuta asta, iar tu fi atent ca sa nimeresc direct in saua ta si apoi o luam la fuga.
Urca Fat Frumos la Ileana Cosanzeana, se iubesc ei ce se iubesc, cand, deodata se aud batai in usa.
Fat Frumos striga: "E zmeul!", ia parasuta si sare pe geam.
Ileana Cosanzeana deschide usa, cand in usa calul:
-Spune-i, te rog, lui Fat Frumos ca, in loc de parasuta, a luat sacul meu cu orz!
Sus In jos
Darielutza-Laurentia
moderator
Darielutza-Laurentia


Mesaje : 165
Data de inscriere : 20/01/2012

BANCUL ZILEI ;) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: BANCUL ZILEI ;)   BANCUL ZILEI ;) - Pagina 2 Icon_minitimeVin Feb 24, 2012 1:06 pm

- Doctore, exista o legatura intre ochi si fund?
- Nu stiu, dar de ce ma intrebi?
- Ieri am primit un sut in fund si mi-au dat lacrimile.
Doctorul sta, se gandeste iar apoi ii spune:
- Sigur exista o legatura pentru ca si eu am primit un pumn in ochi si am facut pe mine ...
Sus In jos
Darielutza-Laurentia
moderator
Darielutza-Laurentia


Mesaje : 165
Data de inscriere : 20/01/2012

BANCUL ZILEI ;) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: BANCUL ZILEI ;)   BANCUL ZILEI ;) - Pagina 2 Icon_minitimeVin Feb 24, 2012 1:09 pm

Stefan Cel Mare sta la sfat cu boierii tarii.
La un moment dat intra un soldat obosit de alergare:
- Maria ta, vin turcii peste noi !!!
Stefan: - Cati sunt ?
- Vreo 10 mii ! raspunde soldatul.
- Vom invinge! spune Stefan. Sa-mi aduceti camasa rosie sa nu vada soldatii nostri daca sunt ranit.
Dupa doua luni povestea se repeta cu vreo 20 de mii de turci. Stefan ii linisteste pe cei prezenti si cere din nou camasa rosie.
Dupa trei luni iarasi vine soldatul disperat: - Vin turcii peste noi !
Stefan: - Cati sunt ?
Soldatul: - 100 de mii
Stefan: - Bine, du-te si adu-mi pantalonii aia maro ...
Sus In jos
Darielutza-Laurentia
moderator
Darielutza-Laurentia


Mesaje : 165
Data de inscriere : 20/01/2012

BANCUL ZILEI ;) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: BANCUL ZILEI ;)   BANCUL ZILEI ;) - Pagina 2 Icon_minitimeVin Feb 24, 2012 1:45 pm

MURPHY"Politica este arta de a obtine voturi de la saraci si fonduri electorale de la bogati, promitandu-le unora protectia fata de ceilalti." .

DIPLOMAT - Este cineva care-ti poate spune sa te duci la dracu in asa fel incat sa astepti cu nerabdare calatoria ?

Pericolul vine de la manelist
Esti inchis intr-o camera cu un manelist, un tigru si o cobra. Ai o pusca in care ti-au mai ramas 2 gloante: ce faci?
- Evident, il impusc pe manelist. De doua ori!!!

Un cersetor exemplar
Un lord, trecand pe langa un cersetor, ii arunca 5 lire si ii spune:
-Ia, omule si bea un whisky in sanatatea mea!
-Sir, dar eu nu obisnuiesc sa beau! ii raspunde cersetorul.
-In acest caz, poftim 10 lire sa-ti cumperi tigari.
-Sir, dar eu nu sunt fumator!
-In regula, am inteles! Uite 50 de lire, du-te la o casa de toleranta si alege-ti cea mai frumoasa femeie!
-Sir, nu va suparati, dar prefer sa nu am de-a face cu asemenea femei!
-Ei, omule, in cazul acesta ia 100 de lire si du-te la sotia mea, sa vada si ea in ce hal ajunge un barbat care nu bea, nu fumeaza si nu merge la femei
_________________

Furt
Un tip beat cu o cheie de masina in mana, "interpeleaza" un politist pe strada:
- Dom' politist, hic, mi-a furat cineva masina, hic, din cheie ...
Politistul il priveste si-i zice:
- Domnule, esti beat si nu stii ce vorbesti! Abia te tii pe picioare ... si vezi ca esti si descheiat la pantaloni...
La care betivul, privindu-si prohabul descheiat zice:
- Hopa ! Hic ! Mi-au furat-o si pe Tanta ...

Buda de aur
Un tip ii povesteste amicului cel mai bun:
- Bai, ce lux avea in casa ala care a dat petrecerea de aseara.
- Ce lux, nene?
- Bai, si buda era de aur!!!
- Du-te d-acilea! N-are cum!
Pleaca impreuna la resedinta unde fusese "dezmatul" cu o seara inainte.Raspunde la usa sotia proprietarului.
- Sarut-mana, doamna!
- Buna ziua!
- Stiti, eu am fost la petrecerea dvs. de aseara si i-am povestit amicului ca aveti si buda din aur, iar el nu ma crede. Ne lasati un pic inauntru ca sa-i demonstrez?
Se aude vocea sotului:
- Cine-i, draga?
- A, niste amici de-ai tai, raspunde sotia. Dar vino incoace sa afli si tu cine ti s-a c...t in trombon
Sus In jos
Darielutza-Laurentia
moderator
Darielutza-Laurentia


Mesaje : 165
Data de inscriere : 20/01/2012

BANCUL ZILEI ;) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Compunere liberă despre FEMEIE a elevului Gigel din clasa a II-a   BANCUL ZILEI ;) - Pagina 2 Icon_minitimeVin Feb 24, 2012 3:03 pm


Femeia este o fiinţă, pe care Dumnezeu a lăsat-o pe pămînt după chipul şi asemănarea lui, deşi toţi o preferă după chipul şi asemănarea Pamelei Anderson. De fapt şi femeia este tot un fel de Dumnezeu, căci pe pământ e atotputernică. Nimic nu se face fără ea: nici politică (vezi madam Thatcher), nici vâlvă (vezi Mrs Hillary Clinton), nici miliarde (vezi madam Rotschild), nici copii (vezi mama).

Femeile sunt de două feluri: tinere şi foarte tinere.
Cele mai în vîrstă intră în categoria „femei bine”. „Femeile bine” sunt acelea care au împlinit 50 ani şi de fapt merg pe 39. Oricum, la femei nu are importanţă vîrsta, ci cosmeticele, fiindcă fiecare produs cosmetic acoperă 2-5 ani. Aşa că dacă o femeie foloseşte 20 de cosmetice poţi să spui despre ea că nici nu s-a născut încă, deşi primeşte deja pensie.

Femeia este subiectul celor mai multe cîntece de dragoste, de aceea dragostea este întotdeauna un cîntec. Tata spunea că fără femei nu se poate trăi, iar cu femei este imposibil de trăit. Cea mai mare calitate a femeii este zestrea. Cel mai mare defect al femeii este maică-sa. Dar aşa cum inventatorii au inventat avionul fără pilot, revolverul fără zgomot, tot aşa se încearcă o altă invenţie: zestrea fără nevastă şi soţia fără soacră. Cred că cel care va pune la punct aceste două mari invenţii va primi Premiul Nobel pentru Pace.

Femeile se pot împărţi, după cum spune unchiul Costel, în alte trei categorii:
femeile care au suflet şi sunt stimate, cele care au caracter şi sunt admirate şi cele care au "nu-ştiu-ce" şi sunt căutate. Eu nu ştiu de ce sunt căutate, că doar nimeni nu se joacă cu ele de-a v-aţi ascunselea, ci de-a v-aţi găsitelea. Unchiul Costel îi şoptea lui tata despre una: „Ce mi-am căutat mi-am găsit, iar acum mi-e frică să nu-mi găsească ceva şi medical”.

Femeia este de genul feminin, deşi unele poartă pantaloni, după cum unii bărbaţi sunt de genul masculin şi poartă şorţ de bucătărie. Femeia, spune legenda, s-a născut dintr-o coastă. De aceea se pricepe atît de bine să mişte şoldurile. Prima femeie care a păcătuit a fost Eva. A doua femeie au fost toate celelalte.

Cică Eva a păcătuit cînd a muşcat din măr. E posibil să fie adevărat, fiindcă într-o seară, cînd mama era plecată de acasă, l-am auzit pe tata, care era cu o vecină în salon, strigîndu-i: „Ho, nebuno, nu mă muşca!”. Probabil că pe întuneric l-a confundat pe tata cu un măr. Într-adevăr, cînd a ieşit el din cameră, avea urme de muşcătură pe gît, exact acolo unde este mărul lui Adam. Pe urmă, ca în Biblie, tata i-a şoptit vecinei: „Acum pleacă repede, că dacă vine acasă şarpele, s-a zis cu noi!”.
Eu l-am întrebat: „Despre ce şarpe vorbeşti, că acasă nu trebuie să vină decît mama!”.
Enervat, tata mi-a plesnit două palme, de m-am văzut cu toţi sfinţii, aşa cum scrie la Biblie. Cînd s-a înapoiat mama, i-am cerut să-mi explice legenda. În loc să-mi explice mie, i-a explicat lui tata, după care l-a gonit din Rai şi abia după două luni s-a întors.

Atat ştiu despre femei. Pentru rest am să mă uit pe gaura cheii.
Sus In jos
Darielutza-Laurentia
moderator
Darielutza-Laurentia


Mesaje : 165
Data de inscriere : 20/01/2012

BANCUL ZILEI ;) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: BANCUL ZILEI ;)   BANCUL ZILEI ;) - Pagina 2 Icon_minitimeDum Feb 26, 2012 9:09 am

Intr-un compartiment de tren un oltean si un ardelean. Vesel de fire, olteanul incepe si canta:
- M-a facut muica oltean, maaaaaaiiiiiii...
La care, ardeleanul de langa ii spune:
- No, iart-o si tu amu!...
Sus In jos
Darielutza-Laurentia
moderator
Darielutza-Laurentia


Mesaje : 165
Data de inscriere : 20/01/2012

BANCUL ZILEI ;) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: BANCUL ZILEI ;)   BANCUL ZILEI ;) - Pagina 2 Icon_minitimeDum Feb 26, 2012 9:10 am

Ion vine acasa si o gaseste pe Maria dezbracata.
- De ce esti dezbracata, tu, Marie?
- Pai, nu am in ce sa ma imbrac!...
- Cum adica, n-ai? intreaba Ion si deschide sifonierul.
- Uite: fuste, bluze, pantaloni... Salut Gheorghe!... rochii...
Sus In jos
Darielutza-Laurentia
moderator
Darielutza-Laurentia


Mesaje : 165
Data de inscriere : 20/01/2012

BANCUL ZILEI ;) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: BANCUL ZILEI ;)   BANCUL ZILEI ;) - Pagina 2 Icon_minitimeDum Feb 26, 2012 9:10 am

O blonda se duce la un hotel sa-si ia o camera peste noapte. Receptionerul ii spune ca nu mai are decat un pat liber, dar cu trei barbati in camera. Fiind iarna si neavand unde sa doarma, blonda accepta. In camera, unul dintre ce trei ii propune un joc. Daca ea raspunde corect la o ghicitoare ('ce e mica, are coada, rontaie alune si traieste in padure?') o vor lasa sa doarma. Daca nu ...
Dimineata, cand femeia de servici intra in camera, gaseste doi barbati lesinati si pe cel de-al treilea in genunchi, implorand-o pe blonda:
- Zi 'veverita'! Te implor, zi 'veverita'!...
Sus In jos
Darielutza-Laurentia
moderator
Darielutza-Laurentia


Mesaje : 165
Data de inscriere : 20/01/2012

BANCUL ZILEI ;) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: BANCUL ZILEI ;)   BANCUL ZILEI ;) - Pagina 2 Icon_minitimeDum Feb 26, 2012 9:28 am

Turcii au trei maxime:

a) saluta orice batran care trece pe strada - nu poti stii care din ei ti-ar putea fi tata!

b) fa dragoste cu sotia ta dis de dimineata - ai cel putin certitudinea ca esti primul pe ziua respectiva!
...
c) cand ajungi seara acasa bate-ti nevasta - tu nu stii de ce - ea stie!

Sus In jos
Darielutza-Laurentia
moderator
Darielutza-Laurentia


Mesaje : 165
Data de inscriere : 20/01/2012

BANCUL ZILEI ;) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: BANCUL ZILEI ;)   BANCUL ZILEI ;) - Pagina 2 Icon_minitimeDum Feb 26, 2012 10:44 am


I:Care este asemanarea dintre Windows Vista si un submarin?
R:In momentul in care ai deschis o fereastra ai probleme.

Pleaca sotul in alta camera cu mobilul in buzunar. Scoate mobilul si suna acasa pe fix. Sotia ridica receptorul. Sotul: - Scumpo, te iubesc... Apoi inchide. Se intoarce inapoi si intreaba: - Cine a sunat? - Nimeni... o prietena...

Un alpinist cazut in crapatura unui ghetar este gasit de o trupa de la crucea rosie si salvamont.
Astia striga de sus: -Crucea rosie si salvamontul sunt aici!
Iar alpinistul din prapastie: -Nu donez nimic!....


Iubitule, imi faci cadou de ziua mea o pereche de cercei de aur?
-Da iubita mea, dar la anul!
-Si anul acesta?
-Anul acesta te duc sa-ti gaureasca urechile!, raspunse tanarul scotian indragostit.

Daca iti latra cainele la usa din spate si nevasta tipa la usa din fata, cui dai drumul prima data ?
-Cainelui, normal, ca el o sa taca dupa ce intra.

Savantii au descoperit un fel de mancare care diminueaza dorinta sexuala a femeii cu 90%.
Se numeste tort de nunta.

Leul cheama toate animalele si le spune:
- cei frumosi in stanga, cei destepti - in dreapta.
Toate animalele se conformeaza, numai maimuta ramane pe loc.
- Dar tu ce faci? Intreba leul.
- Ce vrei, sa ma rup in doua?

- Domnule doctor, zise femeia disperata, ati uitat ca de trei minute stau cu limba scoasa?
- N-am uitat, dar vreau sa scriu reteta in liniste.

Merge acasă motanul împreună cu iubita, după o noapte plină de evenimente. Motanul nu se poate stăpâni şi miaună:
- Oh, iubiţica mea, aş muri pentru tine.
Pisicuţa îi aruncă o privire incitantă şi întreabă:
- Bine, dar de cîte ori?

Se da lege in Ungaria sa se predea limba romana in scoli . La ora de romana profesoara ii spune lui Pishti sa compuna o propozitie in romana ....
Pishti : Duminica me duc la pedure .
Profesoara : Mai Pishti dar nu e bine...
Pishti : Atunci nu me duc .






Sus In jos
Darielutza-Laurentia
moderator
Darielutza-Laurentia


Mesaje : 165
Data de inscriere : 20/01/2012

BANCUL ZILEI ;) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: BANCUL ZILEI ;)   BANCUL ZILEI ;) - Pagina 2 Icon_minitimeDum Feb 26, 2012 10:44 am

Un barbat surprins la amanta de catre sotie, sare de la etajul 5. In cadere se gandeste: Nu puteam sa stau acasa cu nevasta....sa mananc un gratar...sa beau un sprit....si ..cine stie...poate sa fac si sex?!?.
Cade cu noroc pe o capita de iarba proaspat cosita din spatiul verde al blocului si cugeta: Doamne, cum e omul....numai doua secunde am fost disperat si cate prostii mi-au trecut prin cap....
Sus In jos
Darielutza-Laurentia
moderator
Darielutza-Laurentia


Mesaje : 165
Data de inscriere : 20/01/2012

BANCUL ZILEI ;) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: BANCUL ZILEI ;)   BANCUL ZILEI ;) - Pagina 2 Icon_minitimeDum Feb 26, 2012 10:45 am

Concluzii pripite

Doua vecine se intalnesc dimineata.
- Ce-i cu tine, draga, esti bolnava?
- Nu, de ce intrebi?
- Am vazut azi dimineata doctorul iesind din apartamentul tau
- Si ce? De la tine au iesit trei soldati. Te-am intrebat eu daca a izbucnit razboiul?
Sus In jos
Darielutza-Laurentia
moderator
Darielutza-Laurentia


Mesaje : 165
Data de inscriere : 20/01/2012

BANCUL ZILEI ;) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: BANCUL ZILEI ;)   BANCUL ZILEI ;) - Pagina 2 Icon_minitimeDum Feb 26, 2012 10:48 am


In sala de operatie (chirurgul catre asistent):
-Anestezie.
-De-a noastra sau de import?
-De import.
-De import s-a terminat.
-Atunci de-a noastra..
-Nani, nani...
================================================
La medic:
-Schiopatati cand e umezeala in atmosfera?
-Nu, cand merg.
================================================
Inaintea unei operatii, chirurgul isi intreaba pacientul:
- Ce varsta aveti?
- Peste o luna voi implini 40 de ani.
- Imi place optimismul dumneavoastra!
=================================================
-Domnule doctor, impotenta te ia asa, dintr-odata?
-Nu, mai intai te lasa sa te faci de ras de vreo 2-3 ori....
=================================================
Vine unu' la medic:
-Doctore, nevasta ma inseala pe rupte si totusi nu imi apar nici un fel de coarne. Uitati-va si dvs, neted ca'n palma ...
-Nu va faceti probleme, chestia cu coarnele e numai o vorba, nu exista cu adevarat.
-Uf, mi-ati luat o piatra de pe inima, credeam ca am lipsa de calciu...
==================================================
Doctorul îl întreaba pe Bula:
-Spune-mi, te rog, cum te protejezi când faci sex?
-Domnule doctor, sunt foarte precaut, folosesc prezervativ si manusi chirurgicale!
-Si partenera?
-Care partenera?!
===================================================
Inaintea anesteziei, pacientul il intreaba pe doctorul chirurg:
-Domnule doctor, ce sanse am?
-Fac operatia asta a suta oara!
-Oh, atunci sunt linistit!
-E si normal! Odata si-odata trebuie sa-mi reuseasca!
===================================================
O tanara se plange de o slabiciune permanenta resimtita de un an incoace.
-Serviciul va solicita prea mult? intreaba medicul.
-Nu! Am un serviciu usor.
-Atunci va obosesc copiii?
-Nu, n-am copii.
-Hmm... Cat de des faceti sex?
-De trei ori pe zi.
-Atunci acesta-i motivul oboselii dv. permanente.. Va sugerez ca macar duminica sa faceti o pauza.
-Nu pot, domnule doctor.. Duminica vine acasa sotul meu.
====================================================
Vine un tip cu un copil la doctor:
-Doctore, copilul meu are un an, dar pana acum inca nu a deschis ochii.
Doctorul:
-Cred ca ochii trebuia sa-i deschideti d-stra. Copilul e chinez.
=====================================================
Un pacient:
-Doctore am hemoroizi.
-Unde?
=====================================================
Medicul mi-a recomandat insistent sa incetez chefurile.
-Care medic?
-Cel de deasupra noastra!
====================================================
Sus In jos
Darielutza-Laurentia
moderator
Darielutza-Laurentia


Mesaje : 165
Data de inscriere : 20/01/2012

BANCUL ZILEI ;) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: BANCUL ZILEI ;)   BANCUL ZILEI ;) - Pagina 2 Icon_minitimeDum Feb 26, 2012 1:04 pm


La semafor, 2 smecheri intr-un BMW decapotabil striga dupa o blonda:
- Pisi, pisi...da' ce mananci tu de esti asa frumoasa?
Blonda:
-Bani, de la fraieri ca voi....

BANCUL ZILEI ;) - Pagina 2 430661_255382941207062_249345465144143_575317_274224964_n

Sus In jos
Darielutza-Laurentia
moderator
Darielutza-Laurentia


Mesaje : 165
Data de inscriere : 20/01/2012

BANCUL ZILEI ;) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: BANCUL ZILEI ;)   BANCUL ZILEI ;) - Pagina 2 Icon_minitimeDum Feb 26, 2012 1:19 pm

BANCUL ZILEI ;) - Pagina 2 421385_254706214608068_249345465144143_573694_945666434_n
Sus In jos
Darielutza-Laurentia
moderator
Darielutza-Laurentia


Mesaje : 165
Data de inscriere : 20/01/2012

BANCUL ZILEI ;) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: BANCUL ZILEI ;)   BANCUL ZILEI ;) - Pagina 2 Icon_minitimeDum Feb 26, 2012 1:21 pm

Unde sa mai cauti o marire de salariu in ziua de azi?

BANCUL ZILEI ;) - Pagina 2 397097_254689954609694_249345465144143_573664_2099123177_n

Cine cauta, gaseste! trebuie sa caute doar in locul potrivit...
Sus In jos
Darielutza-Laurentia
moderator
Darielutza-Laurentia


Mesaje : 165
Data de inscriere : 20/01/2012

BANCUL ZILEI ;) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: BANCUL ZILEI ;)   BANCUL ZILEI ;) - Pagina 2 Icon_minitimeDum Feb 26, 2012 1:23 pm

La o banca de recoltare a spermei stateau la coada mai multi barbati... Deodata, se aseaza la coada si o blonda... Toti o privesc stupefiati. La un moment dat, unul dintre ei nu se mai poate abtine si o intreaba:
- Nu va suparati, domnisoara, si dumneavoastra donati?
Blonda, tinand gura inchisa, murmura:
- Ihim!...
Sus In jos
Darielutza-Laurentia
moderator
Darielutza-Laurentia


Mesaje : 165
Data de inscriere : 20/01/2012

BANCUL ZILEI ;) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: BANCUL ZILEI ;)   BANCUL ZILEI ;) - Pagina 2 Icon_minitimeDum Feb 26, 2012 1:26 pm

Se-ntîlnesc doi prieteni după multă vreme.
- Da tu te-ai însurat sau tot singur îți speli rufele?
- Păi... și una și alta.
Sus In jos
Continut sponsorizat





BANCUL ZILEI ;) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: BANCUL ZILEI ;)   BANCUL ZILEI ;) - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos
 
BANCUL ZILEI ;)
Sus 
Pagina 2 din 6Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Catrenul zilei
» Catrenul zilei
» Maxima zilei

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
***Atata vreme cat ai si curaj si simtul umorului, nu e deloc tarziu pentru un nou inceput*** :: Prima categorie :: Primul forum-
Mergi direct la: